top of page

FV217 Badger

Aktualizováno: 19. 11. 2020

Další ze strojů, který je jako doma v hulldown pozicích doplněný o brutální DPM je FV217 Badger. V technologickém stromě ho nalezneme pod vlajkou Anglie a je to jeden ze tří X tier stíhačů tanků.


Něco málo z historie


Jednalo se pouze o návrh stíhače tanků, který se nedostal dále než k dřevěnému modelu a nebyl postaven žádný prototyp. Podvozek měl pocházet z těžkého tanku Conqueror a měl být osazen kanónem ráže 120 mm.


Někteří lidé ho nazývali JagdConqueror kvůli jeho podobě s německým stíhačem tanků Jagdpanther, ale spíše byl nazýván Conqueror Casement Test Rig (CTR) Self-propelled gun (SPG).

Dřevěný model FV217 Badger

Vozidlo mělo být jednodušší a levnější s nižším profilem, aby se dalo hůře zaměřit. Předpokládalo se, že tento stíhač tanků bude pálit ze zálohy proti postupujícím ruským tankům, které by se dostávaly do jeho dostřelu.


Ve hře


FV217 Badger se ve hře objevil s příchodem verze 9.21, kdy nahradil stíhače tanků FV215b (183). Důvodem, proč bylo FV215b (183) nahrazeno tímto strojem je, že nezapadalo do konceptu linie vedoucí na tento stroj a byl mu udělen status odměnového vozidla.


FV217 Badger se více podobá svým předchůdcům díky svému přesnému kanónu, vysoké rychlosti střelby, nízké pohyblivosti a poměrně slušnému pancéřování.


Výzbroj

Kanón s atypickou ráží 128 mm je extrémně nebezpečný obzvláště na krátkou vzdálenost díky vynikající přesnosti 0,29 a času zaměření 1,65 s v základu. Základní AP disponuje průbojností 272 mm a 480 alfa poškození, lepší APCR  320 mm průbojností a HESH 130 mm průbojností a 620 alfa poškození. S takto slabou lepší municí může někdy nastat problém s prostřelením nepřátelského tanku.


Tento problém částečně kompenzuje 60 kusů munice a brutální DPM 3533. Výseč kanónu činí 15° na každou stranu, deprese -10° a elevace +20°.


Pancéřování

Pancéřování je u tohoto stroje v celku slušné, víceméně jediný weakspot je zde vana, kterou není problém prostřelit. Pokud ovšem disponujete výkonným kanónem s např. 340 mm HEATy, tak je možné prostřelit výstupky v horní části korby.


Ovšem pokud si najdete hulldown pozici a využijete svých -10° deprese, tak se z vás stává neprůstřelný oříšek, který je schopný rozlousknout pouze velkorážný X tier stíhač tanků s lepší municí.


Mobilita

Když se zastavíme u mobility, tak nejste zrovna obratní. Díky motoru o výkonu 950 koní činí maximální rychlost 30 km/h vpřed a 12 km/h při couvání, což jsou zhruba statistiky těžkého stíhače tanků. Obratnost je porovnatelná s obratností Jagdpanzeru E-100.


Vybavení

Tento stroj bych vybavil Vylepšenou ventilací, Hydraulickým nabijákem a Vylepšeným pohonem děla. Ten je možné vyměnit buď za Optiku, nebo Binokulární dalekohled pro zvýšení dohledu.

FV217 Badger

Posádka

Na posádce bych vycvičil schopnosti Šestý smysl, Opravy, Maskování, Bratři ve zbrani, Ostříží zrak, Prostorová představivost, Preventivní údržbu a Bezpečné ukládání.


Doplňky

I přes šanci na zápal celých 20 % stroj tolik nehoří. Proto bych se nebál použití jídla v kombinaci s hašením za bony. Jídlem bude navíc podpořen základní dohled 390 m.

Porovnání FV217 Badger pouze se 100% posádkou napravo a v mé konfiguraci nalevo
Porovnání FV217 Badger pouze se 100% posádkou napravo a v mé konfiguraci nalevo

Závěr


FV217 Badger je těžkopádný stíhač tanků s vynikajícím dělem a DPM. Ideální jsou pro něj městské mapy, kde dokáže využít své vysoké DPM v kombinaci s pancéřováním.


S absencí lepší mobility a větší výseče kanónu nejste odkázáni na aktivní boj se středními tanky, ale spíše na poziční boj, popř. boj na větší vzdálenost s využitím camo bonusu získaného díky nízké siluetě vozidla.Zdroje:

http://www.tanks-encyclopedia.com/coldwar/UK/chieftain-concept-test-rig-ctr-spg

http://wiki.wargaming.net/en/Tank:GB92_FV217

https://tanks.gg/tank/badger/model

https://1url.cz/FMNEm

https://1url.cz/YMNBL

235 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

STB-1

M60

IS-4

bottom of page