top of page

Concept 1B

V druhé sezóně hodnocených bitev se kromě hromady více méně běžných odměn objeví i nový americký těžký tank Concept 1B.


I když nejsem velkým fanouškem tohoto "módu", pokusím se vám nastínit, zda se Concept 1B vyplatí tryhardit, či nikoliv.

Výzbroj


Klasický americký kanón ráže 120 mm vypadá na první pohled zajímavě, ovšem skrývá jedno tajemství.


Ano, APCR v základu s poměrně slušnou průbojností jsou opravdu zajímavá, nicméně nechápu, proč WG udělilo tomuto stroji pouze 310 mm HEATy. Přeci jen spousta amerických strojů je i na IX. tieru vyzbrojena kanóny s 340 mm HEATy.


Čas nabíjení, zaměření, přesnost atd. jsou průměrné a nemá cenu je dále rozebírat.

Pancéřování


Dle statistik, které nám WG poskytlo, se Concept 1B tváří poměrně robustně. Na první pohled je zřejmé, že tento stroj je jako stvořený pro hraní v hulldown pozicích.


Troufám si říci, že při využívání maximálního úhlu sklopení, tedy -10° bude Concept 1B opravdu odolný stroj. Trošku se bojím, aby WG zbytečně neoslabilo mantlet kanónu podobně jako např. u SuperConquerora nebo FV215b, jelikož je podobného designu.


Mobilita


Maximální rychlost 45 km/h vpřed a 18 km/h na zpátečku zní opravdu fantasticky. Navíc s výkonem na tunu přesahujícím 20 koní bude tento stroj opravdu živý.


Závěr


Já osobně tyto módy nemusím, proto si tento stroj nebudu vyjíždět jakkoliv je dobrý. Nicméně na první pohled Concept 1B vypadá zajímavě a pokud vyjde tak, jak je nyní WG prezentován, bude to zajímavý soupeř.


Je tu ale jedno velké ALE ! WG je naprostým odborníkem na tajné nerfování strojů, které se nachází ve hře a tváří se "moc silně". Trochu se obávám toho, aby Concept 1B nedopadl podobně, jako již zmíněný AE Phase I, tedy zpočátku naprosto fantastický odolný stroj, a pak najednou totální papírový trash (o Objektu 279 ani nemluvě).Zdroje:

https://worldoftanks.eu/cs/news/general-news/concept-1b-review/#howto

https://1url.cz/0zfvz


222 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

114 SP2

bottom of page