Carro da Combattimento 45 t

Nový italský střední tank Carro da Combattimento byl do hry WoT přidán teprve nedáno, a přesto se o něm mluví jako od druhém Chieftainu. Obě vozidla jsou odměnová, obě bylo možné získat z klanové kampaně a obě jsou opravdu silná, nebo ne?


Něco málo z historie


A bohužel toho bude opravdu málo. Údajně se mělo jednat o projekt italského středního tanku, který byl vyvíjen ve druhé polovině 60. let dvacátého století jako součást spolupráce se zeměmi Západoevropské unie, která byla zaměřena na vývoj nových prototypů obrněných vozidel. Projekt byl přerušen ve fázi vývoje.


Přesně takto WG prezentuje "historické" informace o tomto stroji, který dle mého názoru není ničím jiným, než slátaninou několika strojů dohromady.

OF-40

Carro da Combattimento v překladu znamená MBT - Main Battle Tank. Vůbec bych se tedy nedivil, kdyby Carro da Combattimento 45 t vzniklo kombinací některé verze tanku OF-40 a modernější Ariete, či jiných strojů.

Ariete

Kdyby někdo z Vás objevil nějaké zajímavé informace o historii tohoto stroje, prosím o jejich sdílení za účelem zlepšení obsahu tohoto článku.


Ve hře


Chieftain si své místo ve hře WoT vydobyl velkou palebnou silou, silným pancéřováním a dobrou mobilitou. Tedy v podstatě vším, co očekáváte těžkého tanku X. úrovně. I když vzhledově vypadá Carro da Combattimento 45 t možná ještě o něco lépe, než Chieftain, tak dle mého názoru to druhý Chieftain není.


Výzbroj

Kanón ráže 120 mm je v porovnání s ostatními středními tanky kupodivu podprůměrný. Přesnost 0,36 v základu není úplně špatná, zato čas zaměření 2,88 s v základu je opravdu strašný. Základní AP disponuje 248 mm průbojností a 400 alfa poškozením, lepší APCR 320 mm průbojností a HE 60 mm průbojností a 515 alfa poškozením.


Deprese kanónu činí velice slušných -9° a elevace naopak slabších +15°. Slabé základní DPM 2 503 bezpečně pokrývá 60 ks munice.


Carro da Combattimento 45 t je také vybaven italským systémem nabíjení. Časy nabití jednotlivých granátů činí: 9.59/11.51/13.42/15.34 s, přičemž čas mezi jednotlivými výstřely činí nekonečné 4 s.


Pancéřování

Na první pohled je pancéřování tohoto stroje opravdu silné. Spodní vana i vrchní plát jsou díky svým extrémním úhlům pro většinu kinetických municí autobounce. Až po nabití opravdu silné HEAT munice je možné tyto plochy prostřelit.


Věž je poměrně snadno průstřelná lepší municí. Malá velitelská kopule je weakspotem, i když ne zrovna snadno zasažitelným. V hulldown pozici je však věž téměř neprůstřelná a velitelská kopule v podstatě není vidět. V tomto případě se bavíme spíše o šťastné ráně, pokud se vám podaří průstřel.


Mobilita

Maximální rychlost činí 55 km/h vpřed a 23 km/h na zpátečku. I se slabším motorem je Carro da Combattimento 45 t rychlejší, než Chieftain a to právě kvůli podstatně nižší hmotnosti pancéřování.


Vybavení

Tento stroj bych doporučil vybavit Vylepšenou ventilací, Vertikálním stabilizátorem a Vylepšeným pohonem děla. Ten lze vyměnit za Optiku.

Carro da Combattimento 45 t

Posádka

Na posádce bych doporučil vycvičit schopnosti Šestý smysl, Bratři ve zbrani, Opravy, Hašení, Ostříží zrak, Prostorová představivost, Bezpečné ukládání a Preventivní údržba.